UZCELTA PIRMĀ DEMONSTRĀCIJAS ĒKA

Projekta LIFE_PHIPP ietvaros ir paredzēts izveidot demonstrācijas mājas, pa divām katrā no mērķtirgus valstīm - Latvijā, Vācijā, Somijā un Lielbritānijā. Tās tiks nosiltinātas ar projekta laikā radīto inovatīvo siltumizolācijas materiālu, kas ražots no zemas kvalitātes makulatūras un augstvērtīgas kaņepju šķiedras. 

 

Demonstrācijas mājas galvenais mērķis ir novērtēt siltumizolācijas materiāla efektivitāti ar energoefektivitātes novērtējuma metodēm. Dati tiks reģistrēti un apkopoti 12 mēnešu periodā. 

 

Pirmā demonstrācijas māja ir koka karkasa māja, kas ir uzcelta un nodota ekspluatācijā. Tā atrodās Balticfloc ražotnes teritorijā Cēsīs, Ata Kronvalada ielā 40/22-601, kur tā ir pieejama plašākai sabiedrības apskatei. Šobrīd ir plānots, ka demonstrācijas ēkā atradīsies Balticfloc veikals. 

 

Projektā paredzētās demonstrācijas mājas ir plānots uzcelt līdz projekta nodošanas datumam. Savukārt dati no demonstrācijas mājām tiks ievākti arī pēc projekta beigām. Kopumā projekts turpināsies līdz 2023. gada jūlijam. 

 

 

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.