SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS “BFLEX” IESTRĀDĀTS DEMONSTRĀCIJAS ĒKĀS

LIFE projekta LIFE_PHIPP ietvaros ir paredzēts izveidot divas demonstrācijas mājas Latvijā, kas tiks nosiltinātas ar projekta laikā radīto inovatīvo siltumizolācijas materiālu no zemas kvalitātes makulatūras un augstvērtīgas kaņepju šķiedras.

 

Demonstrācijas māju galvenais mērķis ir novērtēt siltumizolācijas materiāla efektivitāti ar energoefektivitātes novērtējuma metodēm. Dati tiks reģistrēti un apkopoti 12 mēnešu periodā. 

 

Demonstrācija māju nosiltināšanai tiek izmantots tikai siltumizolācijas materiāls no makulatūras un kaņepju šķiedras, lai noteiktu jaunā materiāla siltumizolācijas efectivitāti. Ar šo materiālu ir noiltinātas ēku sienas, griestu un grīdas.

 

Pirmā demonstrācijas māja ir uzcelta un tā ir nodota ekspluatācijā. Māja atrodās Balticfloc ražotnes teritorijā Cēsīs, Ata Kronvalada ielā 40/22-601, kur tā ir pieejama plašākai sabiedrības apskatei. Šobrīd ir plānots, ka demonstrācijas ēkā atradīsies Balticfloc veikals. 

 

Demonstrācijas mājas Nr.1 fasādes makets

 

Otras demosntrācijas mājas izveide un nosiltinšana ir pārunu procesā. Plānots, ka to īstenos koka karkasu māju ražotājs “Wendi Modular”, iestrādājot jauno siltumizolācijas materiālu vienā no saviem jaunākajiem koka karkasu māju projektiem. Plānots, ka ēka atradīsies Cēsīs un tajā atradīsies “Wendi Modular” klientu apkalpošas ofiss. Demonstrācijas māju paredzēts uzcelt līdz projekta nodošanas datumam. Pēc iepriekšējas pieteikšanās tā būs pieejama apskatei arī plašākai sabiedrībai.

 

Demonstrācijas mājas Nr.2 fasādes makets

 

Pie abām demonstrācijas ēkām būs izvietoti LIFE projekta ziņojuma plakāti, kas sniegs informāciju par projektu LIFE_PHIPP un informāciju par demonstrācijas ēku.

 

Dati no abām demonstrācijas mājām tiks ievākti arī pēc projekta beigām. 

 

 

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.