PROJEKTA LIFE_PHIPP ĪSTENOŠANA IR NOSLĒGUSIES

Balticfloc

 

 

2023. gada 30. jūnijā noslēdzās SIA Balticfloc īstenotais Eiropas Komisijas LIFE programmas projekts LIFE_PHIPP “Alternatīva makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrāde inovatīvos siltumizolācijas materiālos ar uzlabotu siltumvadītspēju”.

 

Projekta laikā Balticfloc ražotnē Cēsīs tika izveidoa izmēģinājuma ražošanas līnija “BF Technology”, kas ir paredzēta inovatīva produkta “BFlex” ražošanai. Jaunais siltumizolācijas materiāls loksnēs “BFlex” tiek ražots no zemas kvalitātes makulatūras un kaņepju šķiedras. Projekta laikā tas tika patentēts un atrasta piemērotākā receptūra, lai materiāls uzrādītu pēc iespējas labākus veiktspējas rezultātus un būtu spējīgs konkurēt tirgū. 

 

Balticfloc projekts LIFE_PHIPP ir viens no retajiem LIFE programmas projektiem Latvijā, ko īsteno uzņēmumā un veicina aprites ekonomiku Latvijas rūpniecības sektorā.

 

LIFE_PHIPP projekta galvenais ekoloģiskais  pienesums ir makulatūras atkritumu ottreizēja pārstrāde jaunos produktos, tādejādi neapglabājot tos poligonos vai nededzinot enerģijas iegūšanai, bet iekapsulējot CO2 izmešus jaunos produktos vēl uz 50 gadiem.

 

Aicinām iepazīties ar projekta LIFE_PHIPP Pārskat ziņojumu

 

 

 

Projekta galvenie mērķi:

Galvenais projekta mērķis ir izveidot inovatīvu videi draudzīgu siltumizolācijas materiālu no zemas kvalitātes makulatūras atkritumiem un kaņepju šķiedras.

  • Veicināt pārstrādāta papīra un kaņepju šķiedras siltumizolācijas materiāla “BFlex” izmantošanu ēku siltināšanā. 
  • Palielināt zemas kvalitātes makulatūras pārstrādi un izvairīties no papīra šķiedras apglabāšanas poligonos vai sadedzināšanas.
  • Līdz ar “BFlex” materiāla izplatīšanu tirgū, samazināt minerālvates pieprasījumu tirgū un tā negatīvo ietekmi uz vidi. Tādejādi samazinot primārās enerģijas patēriņu, ražojot minerālvati, un vidē noturīgo atkritumu daudzumu, minerālvates dzīves cikla beigās.
  • Līdz ar samazinātas minerālvates pieprasījumu tirgū, samazināsies tās ražošana, pazeminot CO2 izmešus no minerālvates siltumizolācijas ražošanas. Kā arī samazināsies CO2 daudzums to iekapsulējot kaņepju šķiedrā un otrreiz pārstrādātajā makulatūrā. 

 

 

Sasniegtie rezultāti:

  • Izveidota izmēģinājumu ražošanas līnija ar ražošanas kapacitāti līdz 250 m3 saražota materiāla dienā. 
  • Ražošanas līnija spēj pārstrādāt zemas klases makulatūru līdz 750 t gadā.
  • 7250 t CO2 samazinājums gadā.
  • Jaunajam siltumizolācijas materiālam “BFlex” iegūts CE sertifikāts.
  • 50 sasniegti uzņēmumi Eiropā.
  • Iegūts patents Eiropā un ASV jaunajam siltumizolācijas materiālam “BFlex”.
  • Ražošanas līnijai “BF Technology” izstrādāta licence.
  • Jaunais siltumizolācijas materiāls “BFlex” iestrādāts 2 demonsytrācijas ēkās Latvijā. 

 

 

Projektā īstenotās aktivitātes:

1. Veikta padziļināta mērķa tirgus izpēte Baltijas valstīs, Vācijā, Somijā un Lielbritānijā.

2. Iegūta B kategorijas vides atļauja izmēģinājuma ražošanas linijas uzstādīšanai un ražošanas uzsākšanai.

3. Izmēģinājuma ražošanas līnijas uzstādīšana, kas iekļauj:

  • Tehnisko skiču un specifikāciju izstrādi.
  • Iepirkuma procedūru.
  • Iekārtu saņemšanu, uzstādīšanu un testēšanu.
  • Siltumizolāciojas materiāl parauga partijas uzražošanu.

4. Patenta pieteikums siltumizolācijas materiālam “BFlex”.

5. Siltumizolācijas materiāla “BFlex” sertificēšana Eiropas Savienībā un Lielbritānijā.

6. Biznesa plāna izstrāde uz sekojošajiem 5 gadiem.

7. Ražošanas līnijas un tehnoloģijas licences izstrāde, kas iekļauj:

  • Ražošanas tehnoloģijas pārneses plāna izstrādi.
  • 2 demonstrācijas māju siltināšanu Latvijā.
  • Potenciālo licences pircēju saraksta sagatvošanu.

8. Siltumizolācijas materiāla “BFlex” dzīves cikla novērtējuma (LCA) izstrāde.

9. Sociālekonomiskās ietekmes uz vietējo ekonomiku un iedzīvotājiem novērtējums.

10. Dažādas mārketinga atktivitātes, lai informētu un iepzīstinātu sabiedrību un nozares speciālistus ar LIFE_PHIPP projektu, tā attīstību un rezultātiem. Visu mārketinga aktivitāšu kopējā sasniegtā auditorija ir 6 344 806.

 

 

Lai iepazītos vairāk ar katru projekta aktivitāti un to sasniegtajiem rezultātiem, dodies uz sadaļu PROJEKTA AKTIVITĀTES

 

 

Posted in Uncategorized

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS “BFLEX” IEGŪST CE MARĶĒJUMU

 

 

Aizvien nozīmīgāku lomu starptautiskajā tirdzniecībā ieņem produktu kvalitāte un aizvien pieprasītāki kļūst neatkarīgo institūciju izsniegtie produktu atbilstības apliecinājumi, kuri, no vienas puses, sniedz objektīvus un ticamus pierādījumus par likumdošanas un standartu prasību izpildi, bet no otras puses, veicina godīgāku konkurenci tirgū starp līdzīgiem produktiem.

 

Viens no nozīmīgākiem instrumentiem piekļuvei starptautiskajiem tirgiem ir produktu sertifikācija, kuras rezultātā tiek iegūts apliecinājums par produktu atbilstību konkrētā tirgus prasībām, kas tādu produktu gadījumā, kā būvmateriāli, ir obligāts priekšnoteikums produkta tirdzniecībai.

 

Būvniecības produktiem Eiropas Savienības tirgū ir sasitošas CE marķējuma prasības. Tas norāda, ka ražotājs ir novērtējis produktu un ka tas atzīts par atbilstošu ES prasībām drošības, veselības un vides aizsardzības jomā. CE marķējums pierāda to, ka patērētājs saņems kvalitatīvu un drošu produkciju. Eiropas Savienības CE marķējums ir vienots visās Eiropas Savienības valstīs.

 

Balticfloc ir sekmīgi noslēdzis “BFlex” sertifikācijas procesu, kas ietvēra produkta testēšanu un sertifikāciju saskaņā ar Eiropas Novērtējuma Dokumentu, kā rezultātā siltumziolācijas materiāls “BFlex” ir saņēmis CE sertifikātu, līdz ar to paverot plašākas iespējas būvmateriālu tirgū visās projekta mērķa tirgus valstīs – Baltijas valstis, Vācija un Somija. 

 

Papildus ir veikta sertifikācija Lielbritānijas tirgum kurā produkta atbilstību aplecina UKCA marķējums, kas ir Lielbritānijas kvalitātes zīme kopš 2020 gada, kad Lielbitānija atteicās no ES dalībvalsts statusa. Pieteikšanās divām sertikācijām, sākotnēji projektā nebija paredzēta, jo uzsākot LIFE_PHIPP projektu Lielbritānija bija ES dalībvalsts. ”Brexit” bija viens no neparedzamajiem pavērsieniem, projekta īstenošanas laikā, kuru bija jāpieņem un jāatrod labākais tā risinājums.

 

Sertifikācijas procesā ir jānodod produkta paraugi neatkarīgai ES akreditētai laboratorijai, kura veic priodukta testēšanu, bet pēc tam rezulātus apstiprina neatkarīga sertifikācijas institūcija. Sertifikācijas institūcijas izsniegtais sertifikāts apliecina, ka produkts atbilst noteiktajām prasībām. Siltumizolācijas materiāla “BFlex” testēšana tika veikta akreditētā labratorijā Čehijā  – The Technical and Test Institute for Construction Prague (TZUS), kura veica 12 dažādus mērijumus. To skaitā bija: uguns reakcijas klase, siltumvadītspēja, bīvums, biezums, izmērs, skaņas slāpēšana, ūdens tvaika cauraidība, spiedes spēks, spiedes izturība, izmēru stabilitāte, deformācija pie noteiktas spiedes slodzes un temperatūras un temperatūras, gaisa plūsmas pretestība. 

 

Siltumizolācijas materiāla “BFlex” tehnisko īpašību testu rezultāti

 

Visu mērījumu veikšana un to rezultātu saņemšana aizņēma apmēram 6 mēnešus.

 

 

Posted in Uncategorized

(BŪV)MATERIĀLU ILGTSPĒJĪGĀS PĀRVĒRTĪBAS

LIFE Waste To Resources IP

 

 

2023. gada 14. Jūnijā CMB Inženieru kompetences centrā, Rīgā norisinājās Latvijas Būvnieku Apvienības organizēts ekspertu pieredzes apmaiņas pasākums “(Būv)materiāluilgtspējīgas pārvērtības. Apritīgas būvniecības pieredzes stāsti”. Pasākuma laikā ražotāji tika iepazīstināti ar otrreizējo izejvielu un pārstrādē atgūto materiālu izmantošanas iespējām jaunu produktu ražošanai. Kā arī Būvuzņēmēju apvienība iepazīstināja nozares sepciālistus un dalībniekus ar izaicinājumiem aprites principu ieviešanai būvniecībā un būvniecības atkritumu apsaimniekošanā, un risināmajiem jautājumiem šajā būvniecības sektorā.

 

Pasākumā ar piemēriem un savu pieredz, ražojot būvmateriālu produktus no atkārtojami izmantojamām izejvielām vai pārstrādājot būvgružus, dalījās tādi uzņēmumi kā Knauf, demonstrējot iespējas reģipša ražošanā, CleanR plastmasas pārstrādes jomā, Balticfloc siltumizolācijas materiāla ražošanā, Druplat koksnes pārstrādes jomā un Schwenk Latvija betona būvizstrādājumu ražošanā. 

 

Pasākuma noslēgumā norisinājās diskusija, kā radīt atbalstošu vidi pārejā uz aprites ekonomiku Latvijā. Diskusijā piedalīsies vadošie eksperti no Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un attīstības ministrijas, Būvniecības valsts kontroles biroja, Valsts vides dienesta.

 

 

Semināra programma

  1. ATKLĀŠANA, uzrunas
  2. Prezentācija | VARAM, EM
  3. Prezentācija | LIFE Vides programmas integrētā projekta No atkritumiem uz resursiem LBA sadaļas prezentācija
  4. Pieredzes stāsts Schwenk“ | transportbetons
  5. Pieredzes stāsts “Knauf” | reģipša ražošana
  6.  KAFIJAS PAUZE | paraugu apskate
  7. Pieredzes stāsts “Druplat” | koksnes materāls
  8. Pieredzes stāsts “Balticfloc” | siltumizolācijas materiāli no makulatūras
  9. DISKUSIJA, J&A

 

Semināra video ieraksts: Seminārs (Būv)materiālu ilgtspējīgās pārvērtības

 

 

Pasākums tika organizēts LIFE Programmas projekta “No atkritumiem uz resursiem Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” ietvaros. Integrētā projekta laikā Latvijas Būvuzņēmēju apvienība izstrādās vadlīnijas un priekšlikumus Būvizstrādājumu un būvniecības atkritumu aprites sistēmai Latvijā.

 

 

Lasi par projektu: LIFE WASTE TO RESOURCES IP

Lasi par Latvijas Būvuzņēmēju apvienības dalību projektā: LATVIJAS BŪVUZŅĒMĒJU APVIENĪBA

 

 

Posted in Uncategorized

BALTICFLOC PREZENTĒ LIFE_PHIPP PROJEKTU “BIOBASED MARKET”

Balticfloc

 

 

Šogad RRB Konference 2023 (International Conference on Renewable Resources & Biorefineries) norisinājās Latvijā, Rīgā un to organizēja Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūts. Konference norisinājās no 31.Maija - 2. jūnijam Latvijas Nacionālājā bibliotēkā. 

 

Konferences mērķis ir sniegt pārskatu par atjaunojamo resursu un biorafinēšanas rūpnīcu zinātnes, tehnikas, ekonomikas, vides un sociālajiem jautājumiem, lai dotu impulsu bioekonomikai un iepazīstinātu ar jaunumiem šajā jomā.

 

Balstoties uz iepriekšējo apmeklējuma statsitiku, RRB Konferenci ik gadu apmeklē ap 300 viesu no 30 dažādām pasaules valstīm.

Delegāti no augstskolām, rūpniecības, valsts un nevalstiskajām organizācijām un riska kapitāla nodrošinātājiem iepazīstinājas ar savu viedokli par rūpniecisko biotehnoloģiju, ilgtspējīgu (zaļo) ķīmiju un lauksaimniecības politiku saistībā ar atjaunojamo izejvielu izmantošanu nepārtikas vajadzībām un energoapgādi. 

 

Konference ir forums vadošajiem politiskajiem, korporatīvajiem, akadēmiskajiem un finanšu cilvēkiem, lai apspriestu jaunākos notikumus un veidotu sadarbību.

 

 

 

IZSTĀDE "BIOBASED MARKET"

Konferences ietvaros norisinājās arī vietējo Latvijas uzņēmēju, ražotāju un konferences apmeklētāju tīklošanās pasākums “Biobased Market”. Tajā piedalījās uzņēmumi, kas veicina aprites ekonomiku un ilgtspējas principus, ražojot videi draudzīgus produktus. Uzņēmumiem bija iespēja  pastāstīt un iepazīstināt RRB konferences apmeklētājus ar uzņēmumu un tā ražotajiem produktiem. 

 

Uzaicināto uzņēmumu vidū bija arī SIA Balticfloc, kurš tika uzaicināts ar mērķi pastāstīt par produktiem no otrreizēji pārstrādātas makulatūras un iepazīstināt ar jauno siltumizolācijas materiālu “BFlex”, kas tiek izstrādāts ar LIFE Programmas finansiālu atbalstu. Dalībnieku vidū bijā arī tādi uzņēmumi, kā Fat Cat Leaves, Spirulina Nord, Cup for Life, Kurbads Eco, Dr. Tereško Tējas.

 

Pārsvarā Balticfloc prezentē savu produkciju būvniecības izstādēs celtniecības nozares speciālistiem. Šoreiz auditorija sastāvēja no cilvēkiem, kas pārstāv augstkolas, zinātnes un vides aizsardzības nozares. Šāda veida auditorija uzņēmumam bija interesanta un pozitīva pieredze, jo produkcija un tās ražošana tika pārunāta no vide un zinātnes skatu punkta. Tika iegūti jauni kontakti un pieredzes un zināšanu apmaiņa.

 

 

Uzzini vairāk par RRB CONFERENCE

Uzzini vairāk par LATVIJAS KOKA ĶĪMIJAS INSTĪTŪTS

 

 

Posted in Uncategorized

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLA “BFLEX” DEMONSTRĀCIJAS PASĀKUMS

LIFE projekts

 

2023. gada 12. Maijā “Wendi Modular” ražotnē Cēsīs norisinājās projekta LIFE_PHIPP laikā radītā siltumizolācijas materiāla “BFlex” demonstrācijas pasākums. Demosntrācijas pasākumu organizēzēja “SIA Balticfloc” sadarbībā ar koka karkasu māju ražotāju “Wendi Modular”.

 

Pasākuma laikā tika pastāstīts par jauno siltumizolācijas materiālu “BFlex” un demonstrēta materiāla iestrāde koka karkasa ēkas sienā. Kā arī tika apspriest tā konkurētpeja un pieprasijums siltumizolācijas materiālu tirgū un tehniskās īpašības salīdzinājumā ar citiem tirgū populāriem siltumizolācijas materiāliem.

 

Pasākuma laikā bija iespēja satikt pārstāvjus no “Balticfloc” and “Wendi Modular”  uzņēmumiem un uzzināt vairāk par to darbību un jaunumiem.

 

Uzzaicināto viesu skaitā bija pārstāvis no energoaudita uzņēmuma “Energi”, kas dalījās ar zināšanām un ieteikumiem par effectīva mājokļa nosiltināšanu. 

 

Uz produkta demonstrācijas pasākumi tika ielūgti būvmateriālu tirgotāji un izplatītāji, celtnieki, kas specializējas siltumizolācijas materiālu iestrādē un koka karkasu māju ražotāji. Piedalīties pasākumā varēja arī citi interesenti no malas, iepriekš piesakoties dalībai.

 

 

 

Programma

  1. Ēriks Nordens, SIA Balticfloc “Siltumizolācijas materiāls BFlex”
  2. Artis Zviedrāns,SIA Wendi Modular  “Latvijā ražotas moduļu mājas”
  3. Kārlis Grīnbergs, SIA Energi  “Ko ņemt vērā siltinot māju"
  4. Siltumizolācijas materiāla “BFlex” iestrādes demonstrācija koka karkasa ēkas sienā
  5. Diskusijas un kafijas pauze

 

 

Uzzini vairāk par energoaudita uzņēmumu ENERGI

Uzzini vairāk par koka karkasa māju ražotāju WENDI MODULAR

 

 

 

Posted in Uncategorized