PROJEKTAM LIFE PHIPP PAGARINĀTS ĪSTENOŠANAS TERMIŅŠ

 

Covid – 19 ierobežojumi ir ietekmējuši procesus visā pasaulē un arī BALTICFLOC īstenotā projekta izpildi, kas pandēmijas apstākļos ir bijusi izaicinoša. Robežu slēgšana Eiropā un apgrūtināta starptautisko preču piegāde visā pasaulē ietekmēja plānotās iekārtu piegādes ražošanas līnijai un līdz ar to iekavējās to uzstādīšana un atkarīgās projekta aktivitātes. Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēja aktivitātes, kas saistītas ar klātienes informācijas izplatīšanu – starptautiskās izstādes, kas slēgtas vai pārceltas uz nenoteiktu laiku, projektu tīklošanās pasākumi. Tīklošanās pasākumi ātri atguvās un pilnībā pārgāja uz tiešsaistes vidi, savukārt starptautiskās izstādes ir ievērojami grūtāk organizēt tiešsaistē. 

 

Ņemot vērā līdzekļu ietaupījumu projektā tika lūgts pagarinājums ar īstenošanas termiņu līdz 2023. gada 30. jūnijam.

 

Saņemtā vēstule no Eiropas Komisijas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras apstiprināja projekta pagarinājumu. Līdz ar pagarinājumu ir iespējams kvalitatīvi pilnībā īstenot projektu, sasniegt tā mērķus un apkopot rezultātus. Galvenais iemesls pagarinājumam ir nepieciešams papildus laiks prototipa ražošanas līnijas uzstādīšanai, tās testēšanai, produkta izmēģinājuma materiāla ražošanai un sertificēšanai, inovatīvā materiāla iestrādei demonstrācijas ēkās Latvijā, Lielbritānijā, Vācija un Somijā. Šīs aktivitātes nodrošinās datus vides ietekmes novērtēšanai un ražošanas un produkta dzīves cikla izvērtēšanai. Projektā ārkārtīgi svarīga ir rezultātu izplatīšana un plaša sabiedrības informēšana gan par projekta norisi, gan rezultātiem. Var droši uzskatīt, ka bez plašas sabiedrības informēšanas un rezultātu izplatīšanas projekts nav noticis, un tieši tāpat projektā bez rezultātiem nav par ko informēt sabiedrību tāpēc šis pagarinājums ir īpaši svarīgs komunikācijas attīstīšanai. 

 

Jāņem vērā kā šī ražošanas līnija ir unikāla, tā nav iepriekš ražota vai uzstādīta tāpēc projekta vissvarīgākā un apjoma ziņā lielākā aktivitāte ir tieši prototipa ražošanas līnijas uzstādīšana. Pēc jauno projekta termiņu apstiprināšanas šo aktivitāti ir paredzēts pabeigt līdz 2022. gada maija beigām. Tam sekos jaunā produkta sertifikācija un videi draudzīgas tehnoloģijas apstiprināšana, kas var ilgt pat 7 mēnešus. Paralēli projekta komanda strādās pie biznesa plānošanas un tehnoloģijas licencēšanas. Par cik projekta īstenotājs ir privāts uzņēmums projektā viena no būtiskākajām aktivitātēm, kam arī ir pievērsta liela Eiropas Komisijas uzmanība, ir tehnoloģijas pavairošana un pārnese. Šī sadaļa paredz tehnoloģijas licencēšanu, kas ļaus tehnoloģiju viegli ieviest citos uzņēmumos visā Eiropā. Ar demonstrācijas ēku siltināšanu mērķa tirgos ir plānots padarīt to redzamu un sasniegt citas Eiropas valstis, tas būs pamata atspēriena punkts mārketinga aktivitātēm un sarunām ar potenciālajiem klientiem un sadarbības partneriem. Šādas demonstrācijas ēkas ir plānots uzstādīt arī Latvijā līdz 2022. gada beigām. 

 

 

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.