Atkritumu šķirošana

Celulozes šķiedras un tās izstrādājumu ražošanai Balticfloc sadarbojas ar lielākajiem otrreizējo izejvielu savākšanas uzņēmumiem reģionā. Apmēram 85% no visas uzņēmuma ražotnē nonākušās makulatūras nāk no Latvijas, kas pārstrādes procesā pārtop jaunos izstrādājumos – celulozes šķiedrā, granulās vai siltumizolācijas materiālā.

 

Lai makulatūras pārstrāde valstī attīstītos, iedzīvotājiem ir aktīvi jāiesaistās atkritumu šķirošanā, no kopējās sadzīves atkritumu plūsmas atdalot pārstrādei piemērotās izejvielas – papīru, kartonu un to izstrādājumus. Makulatūru ir iespējams bez maksas nodot pārstrādei, tādējādi samazinot kopējo radīto sadzīves atkritumu apjomu un līdz ar to arī samazināt mājsaimniecības izmaksas par atkritumu izvešanu. Šķirot atkritumus ir vienkārši un finansiāli izdevīgi.

 

Nevajadzīgus papīrus un kartonu ir jāizmet speciālā dalītās vākšanas konteinerā papīram (parasti zilā krāsā) vai jānodod EKO laukumos. Visi šķirotie atkritumi tiks nogādāti otrreizējai pārstrādei, taupot resursus, saudzējot vidi un ietaupot vietu atkritumu poligonā.