Publikācijas

Alternatīva makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrāde inovatīvos siltumizolācijas materiālos ar uzlabotu siltumvadītspēju

LAIKRAKSTS "DRUVA":

TOP UNIKĀLS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS, KURĀ IZMANTO MAKULATŪRAS ATKRITUMUS

Cēsīs atklāta makulatūras pārstrādes uzņēmuma SIA “Balticfloc” jauna ražošanas līnija, kas paredzēta inovatīva siltumizolācijas materiāla “BFlex” ražošanai. Materiāls izgatavots no zemas kvalitātes makulatūras atkritumiem un kaņepju šķiedras, un, kā saka uzņēmums valdes priekšsēdētājs Edžus Cābulis, tas ir inovatīvs produkts, receptūra ir unikāla Eiropas līmenī. Tiesa, tirgū produkts gan nonāks tikai vasarā.

Lasi vairāk

PORTĀLS "BŪVINŽENIERU SAVIENĪBA":

LIFE_PHIPP

ATKLĀS INOVATĪVA SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLA IZMĒĢINĀJUMA RAŽOŠANAS LĪNIJU

Šī gada 24. novembrī Cēsīs tiks atklāta makulatūras pārstrādes uzņēmuma SIA Balticfloc izmēģinājuma ražošanas līnija BFtechnology. Tā paredzēta inovatīva siltumizolācijas materiāla BFlex ražošanai, kas tiks izgatavots no zemas kvalitātes makulatūras atkritumiem un kaņepju šķiedras. Šis ir viens no sasniedzamajiem mērķiem Eiropas Komisijas LIFE programmas finansētajā projektā LIFE PHIPP, ko ievieš ražotnē.

Lasi vairāk

ŽURNĀLS "BAUENPLUS":

OTRREIZĒJI PĀRSTRĀDĀTA MAKULATŪRA KOPĀ AR KAŅEPJU ŠĶIEDRĀM PĀRTOP PAR SILTUMIZOLĀCIJAS IZSTRĀDĀJUMIEM

Līdz šim siltumizolācijas izstrādājumu tirgū visplašāk pazīstama ir akmens vate. Tomēr pēdējā laikā arvien iecienītāka kļūst ekovate, kas gatavota no otrreizēji pārstrādāta papīra.

Viens no uzņēmumiem, kuri veic papīra otrreizēju pārstrādi un izgatavo no tā ekovati, ir Latvijas uzņēmums SIA “Balticfloc”. Uzņēmums ir konstatējis, ka ekovate ir piemērotāka Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, salīdzinot ar tādiem tradicionāliem siltumizolācijas izstrādājumiem kā akmens vate.

Lasi vairāk

ŽURNĀLS "BŪVINŽENIERIS":

SILTUMIZOLĀCIJA NO MAKULATŪRAS UN KAŅEPĒM

Izlietotais papīrs sadzīves atkritumos aizņem ap 30%, to var pārstrādāt par siltumizolācijas materiālu, savukārt celulozi var atkārtoti izmantot asfalta ražošanā.

Papīra pārstrādē iegūto siltumizolācijas materiālu būvniecībā pazīstam kā ekovati. Izmantot materiālus vairākkārt ir īpaši svarīgi mūsu planētas ierobežoto resursu dēļ, tas atbilst vides politikas ilgtspējai un ir atbildīga rīcība, lai saglabātu vides daudzveidību nākamajām paaudzēm.

Lasi vairāk

PORTĀLS CAPLIFELAT:

NEKVALITATĪVĀS MAKULATŪRAS OTRĀ DZĪVE

Šobrīd Eiropā lielākā daļa makulatūras (vidēji 70%) tiek otrreizēji pārstrādāta. Tomēr, atlikušie 30% vēl joprojām tiek apglabāti poligonos vai sadedzināti. Lielākoties, šos 30% sastāda zemas kvalitātes makulatūras atkritumi, kuru pārstrāde ir sarežģītāka. Kopš 2018. gada, Cēsu uzņēmu SIA Balticfloc projekta “LIFE PHIPP” ietvaros izmanto zemas klases makulatūras atkritumus, lai tos apvienojot ar augstvērtīgo kaņepes šķiedru, izveidotu siltumizolācijas materiālu.

Lasi vairāk

ZIŅU PORTĀLS DELFI:

LATVIJAS LIFE PROJEKTU SASNIEGUMI 2020. GADĀ

Jau pēc pāris dienām sagaidīsim Jauno gadu, taču pirms svinībām, ir vērts atskatīties uz aizvadītajā gadā paveikto. Lai gan šis gads ir bijis sarežģījumu un pārbaudījumu pilns, Latvija ir spērusi vēl vienu soli pretī klimata pārmaiņu mazināšanai un vides aizsardzībai. Latvijā šobrīd tiek īstenoti 14 LIFE projekti, kuri ar dažādām aktivitātēm atjauno, aizsargā un uzlabo vidi, kurā dzīvojam. Šie projekti tiek realizēti ar Eiropas Komisijas LIFE programmas finansiālo atbalstu. 

Lasi vairāk

LAIKRAKSTS "LAUKU AVĪZE":

Sasmalcināta makulatūra maisā

CĒSĪS NO SLIKTAS KVALITĀTES MAKULATŪRAS TOP MATERIĀLI CEĻU BŪVEI UN ĒKU SILTINĀŠANAI

Lai gan makulatūras pārstrāde nav liela problēma, taču apmēram 30% papīra no sadzīves atkritumiem joprojām tiek apglabāti poligonos vai dedzināti, piemēram, liela daļa iepakojuma materiāla un miksētais papīrs. Cēsu uzņēmums SIA “Balticfloc” uzsākusi projektu, kas tuvā nākotnē ļaus pārstrādāt arī ļoti zemas klases makulatūru. Pievienojot tai kaņepju šķiedru, te plānots ražot siltumizolācijas materiālu ar uzlabotu siltumvadītspēju. Šobrīd rūpnīca pārstrādā 160 tonnas makulatūras mēnesī, tas ir, apmēram astoņas kravas mašīnas.

Lasi vairāk

LAIKRAKSTS "DRUVA":

MAKULATŪRA PĀRTOP JAUNOS PRODUKTOS

SIA “Balticfloc” atzīts par augstāk novērtēto jauno Eiropas Komisijas (EK) “LIFE” programmas projektu Latvijā.

Vides aizsardzības un reģi­onālās attīstības ministrija novērtējusi cēsnieku mērķi – attīstīt alternatīvas makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrādi, ražojot inovatīvus siltumizolācijas materiālus ar uzlabotu siltumvadītspēju, kā arī efektīvāku makulatūras šķirošanu un pārstrādi reģionā.

Lasi vairāk

LAIKRAKSTS "NEATKARĪGĀ RĪTA AVĪZE":

“ZAĻĀ” NAUDA KOMERSANTIEM TIKAI UZ PAPĪRA

Dāsni finansētā Eiropas Savienības programma Life, kas vērsta uz vides un klimata uzlabojumiem, tikai vārdos tiecas sabalansēt dabas aizsardzības un uzņēmējdarbības intereses. Kā liecina Life balvas saņēmēja uzņēmuma Balticfloc pieredze, komersantam ielauzties noslēgtajā vides fondu apguvēju klubiņā ir teju neiespējami. Life programmas kopējais budžets pašreizējā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam ir 3,4 miljardi eiro. Pašlaik atlikusi aptuveni puse, un tā pieejama arī Latvijai – sabiedriskajām organizācijām, pašvaldībām, valsts institūcijām un teorētiski arī uzņēmējiem. Arī nākamajā plānošanas periodā būs aptuveni tikpat.

Lasi vairāk

ZIŅU PORTĀLS DELFI:

KLIMATA ČEMPIONI – RĪGĀ PASNIEGTA LIFE BALVA 2018

2018. gada 22.novembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards svinīgā ceremonijā pasniedza “LIFE balvu 2018” sekmīgākajiem Latvijas LIFE programmas projekta realizētājiem sešās nominācijās.
LIFE programma ir Eiropas Savienības finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību.

Lasi vairāk

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.