Jaunumi

Alternatīva makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrāde inovatīvos siltumizolācijas materiālos ar uzlabotu siltumvadītspēju

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.5).

Tajā lasi par izmēģinājuma ražošanas līnijas atklāšanas pasākumu, jaunā siltumizolācijas materiāla izstrādi un LIFE projekta prezentēšanu starptautiskās izstādēs. Lasi laikrakstā “Druva” publicēto rakstu par ražošanas līnijas atklāšanas pasākumu un iepazīsties ar rakstu par ilstpējības principiem celtniecības industrijā. Kā arī noskaties video ierakstu no ražošanas līnijas svinīgās atklāšanas ceremonijas.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

ATKLĀŠANAS PASĀKUMS:

Balticfloc

IZMĒĢINĀJUMA RAŽOŠANAS LĪNIJAS ATKLĀŠANAS PASĀKUMS

2022. gada 24. novembrī  Balticfloc ražotnē Cēsīs norisināsies LIFE Projekta LIFE_PHIPP ietvaros uzstādītās izmēģinājuma ražošanas līnijas “BFtechnology” atklāšanas pasākums un inovatīva siltumizolācijas materiāla prezentācija. Atklāšanas pasākums iezīmē projekta LIFE_PHIPP beigu posmu, bet ne tā beigas. Turpinās darbi pie beidzamām projekta aktivitātem, lai jaunais siltumizolācijas materiāls veiksmīgi nonāktu tirgū.

Lasi vairāk

STRAPTAUTISKĀS IZSTĀDES:

BALTICFLOC PREZENTĒ LIFE PROJEKTU STARPAUTISKĀS IZSTĀDĒS EIROPĀ

Tuvojoties gada izskaņai, Balticfloc piedalījās vairākās starpautiskās izstādēs Eiropā. Tās bija “UK Controction Week Birmingham 2022”, “LondonBuild 2022” un “FinnBuild 2022”. Izstāžu laikā SIA Balticfloc izstāžu apmeklētājus iepazīstināja ar uzņēmuma uzsākto LIFE projektu LIFE_PHIPP, kura laikā tiek radīts inovatīvs siltumizolācijas materiāls, kas tiek ražots no zemas kvalitātes makulatūras atkritumiem un augstvērtīgas kaņepju šķiedras. 

Lasi vairāk

DEMONSTRĀCIJAS ĒKA:

UZCELTA PIRMĀ DEMONSTRĀCIJAS ĒKA

Projekta LIFE_PHIPP ietvaros ir paredzēts uzcelt demonstrācijas mājas, kas tiks nosiltinātas ar projekta laikā radīto inovatīvo siltumizolācijas materiālu no zemas kvalitātes makulatūras un augstvērtīgas kaņepju šķiedras. Pirmā demonstrācijas māja ir uzcelta un tā jau ir nodota ekspluatācijā. Ēka atrodās Balticfloc ražotnes teritorijā Cēsīs, kur tā ir pieejama apskatei plašākai sabiedrībai.

Lasi vairāk

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS:

LIFE_PHIPP

IZSTRĀDĀTI SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLA PARAUGI

Kopš izmēģinājuma ražošanas līnijas palaišanas, jaunā siltumizolācijas materiāla testu izstrāde un to ražošana rit pilnā sparā. Materiāla testu izstrādes mērķis ir izveidot optimālo receptūru ar vislabākajām iespējamām tehniskajām īpašībām. Darbs pie gala produkta izstrādes norit 6 mēnešus. Šai laika posmā ir saražoti vairāki siltumizolācijas materiāla paraugi.

Lasi vairāk

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.4).

Tajā lasi par inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrādes uzsākšanu, vides atļaujas saņemšanu ražošanas uzsākšanai un Balticfloc komandas viesošanos Latvijas atkritumu poligonos, un iepazīsties ar rakstiem par sliktas kvalitātes makulatūru un papīra atkritumu šķirošanu. Kā arī noskaties video par ražošanas līnijas uzstādīšanas norisi.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

LATVIJAS ATKRITUMU POLIGONI:

Balticfloc

BALTICFLOC APMEKLĒ LATVIJAS ATKRITUMU POLIGONUS

Balticfloc LIFE projekta komada ir apmeklējusi divus Latvijas atkritumu poligonus un iepazinusies ar to darbību un nākotnes plāniem saistībā ar atkritumu apglabāšanu, šķirošanu un atkritumu atkārtotu pārstrādi. ES regulas paredz, ka līdz 2035. gadam Latvijas poligonos drīkstēs apglabāt 10% no visiem sadzīves atkritumiem. Šobrīd Latvijas poligonos tiek apglabāti vidēji 40% no visiem sadzīves atkritumiem.

Lasi vairāk

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS:

UZSĀKAM SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLA IZSTRĀDES TESTUS

Izmēģinājuma ražošanas līnijas uzstādīšana ir pabeigta un iekārtu drošība pārbaudīta. Līdz ar to ir strauji uzsākta inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrāde vienlaikus testējot ražošanas līnijas procesus. Mērķis ir izveidot produkta optimālo receptūru ar vislabākajām iespējamām tehniskajām īpašībām – blīvumu, siltumvadītspēju, gaisa un skaņas caurlaidību.

Lasi vairāk

VIDES ATĻAUJA:

VALSTS VIDES DIENESTS IZSNIEDZIS VIDES ATĻAUJU RAŽOŠANAS UZSĀKŠANAI

SIA Balticfloc ir saņēmis B kategorijas vides atļauju jaunās izmēģinājuma ražošanas līnijas darbības uzsākšanai. Līdz ar atļaujas saņemšanu ir uzsākata ražošanas līnijas testēšana un inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrādes testi, izstrādājot perfektu produkta receptūru. 

Balticfloc jau pieder B kategorjas vides atļauja, jo uzņēmums jau vairākus gadus nodarbojas ar dažādu produktu ražošanu no otrreizēji pārstrādātas makulatūras. Tomēr dokoments bija jāpapildina ar jaunās, LIFE projekta ietvaros izveidotās, ražošanas līnijas specifikācijām. 

 

Atļauja B Kategorijas piesārņojošai darbībai

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.3).

Tajā lasi par ražošanas līnijas uzstādīšanu, dalību būvniecības nozares izstādēs un tīklošanās pasākumos ar citiem LIFE projektiem, un iepazīsties ar rakstiem par industriālo kaņepi un tās izmantošanu ražošanā. Kā arī noskaties portugāļu televīzijas veidoto video reportāžu par LIFE_PHIPP projektu.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

1 2 3

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.