Jaunumi

Alternatīva makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrāde inovatīvos siltumizolācijas materiālos ar uzlabotu siltumvadītspēju

PASĀKUMS:

IZMĒĢINĀJUMA RAŽOŠANAS LĪNIJAS ATKLĀŠANAS PASĀKUMS

2022. gada 24. novembrī  Balticfloc ražotnē Cēsīs norisināsies LIFE Projekta LIFE_PHIPP ietvaros uzstādītās izmēģinājuma ražošanas līnijas “BFtechnology” atklāšanas pasākums un inovatīva siltumizolācijas materiāla prezentēšana. Atklāšanas pasākums iezīmē projekta LIFE_PHIPP beigu posmu, bet ne tā beigas.

Lasi vairāk

STARPAUTISKĀS IZSTĀDES:

BALTICFLOC PREZENTĒ LIFE PROJEKTU STARPAUTISKĀS IZSTĀDĒS EIROPĀ

Tuvojoties gada beigām, Balticfloc piedalījās vairākās starpautiskās izstādēs. Tās bija “UK Controction Week Birmingham 2022” un “LondonBuild 2022” Lielbritānijā un “FinnBuild 2022” Somijā. Izstāžu laikā SIA Balticfloc apmeklētājus iepazīstināja uzsākto LIFE projektu LIFE_PHIPP, kura laikā paredzēts radīt inovatīvu siltumizolācijas materiālu, kas tiks ražots no zemas kvalitātes makulatūras un augstvērtīgas kaņepju šķiedras. 

Lasi vairāk

DEMONSTRĀCIJAS ĒKAS:

UZCELTA PIRMĀ DEMONSTRĀCIJAS ĒKA.

Projekta LIFE_PHIPP ietvaros ir paredzēts izveidot demonstrācijas mājas, kas tiks nosiltinātas ar projekta laikā radīto inovatīvo siltumizolācijas materiālu, kas ražots no zemas kvalitātes makulatūras un augstvērtīgas kaņepju šķiedras. Pirmā demonstrācijas māja ir uzcelta un tā jau  ir nodota ekspluatācijā. Ēka atrodās Balticfloc ražotnes teritorijā Cēsīs, kur tā ir pieejama plašākai sabiedrības apskatei.

 

Lasi vairāk

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.4).

Tajā lasi par inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrādes uzsākšanu, vides atļaujas saņemšanu ražošanas uzsākšanai un Balticfloc komandas viesošanos Latvijas atkritumu poligonos, un iepazīsties ar rakstiem par sliktas kvalitātes makulatūru un papīra atkritumu šķirošanu. Kā arī noskaties video par ražošanas līnijas uzstādīšanas norisi.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

LATVIJAS ATKRITUMU POLIGONI:

Balticfloc

BALTICFLOC APMEKLĒ LATVIJAS ATKRITUMU POLIGONUS

Balticfloc LIFE projekta komada ir apmeklējusi divus Latvijas atkritumu poligonus un iepazinusies ar to darbību un nākotnes plāniem saistībā ar atkritumu apglabāšanu, šķirošanu un atkritumu atkārtotu pārstrādi. ES regulas paredz, ka līdz 2035. gadam Latvijas poligonos drīkstēs apglabāt 10% no visiem sadzīves atkritumiem. Šobrīd Latvijas poligonos tiek apglabāti vidēji 40% no visiem sadzīves atkritumiem.

Lasi vairāk

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS:

UZSĀKAM SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLA IZSTRĀDES TESTUS

Izmēģinājuma ražošanas līnijas uzstādīšana ir pabeigta un iekārtu drošība pārbaudīta. Līdz ar to ir strauji uzsākta inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrāde vienlaikus testējot ražošanas līnijas procesus. Mērķis ir izveidot produkta optimālo receptūru ar vislabākajām iespējamām tehniskajām īpašībām – blīvumu, siltumvadītspēju, gaisa un skaņas caurlaidību.

Lasi vairāk

VIDES ATĻAUJA:

VALSTS VIDES DIENESTS IZSNIEDZIS VIDES ATĻAUJU RAŽOŠANAS UZSĀKŠANAI

SIA Balticfloc ir saņēmis B kategorijas vides atļauju jaunās izmēģinājuma ražošanas līnijas darbības uzsākšanai. Līdz ar atļaujas saņemšanu ir uzsākata ražošanas līnijas testēšana un inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrādes testi, izstrādājot perfektu produkta receptūru. 

Balticfloc jau pieder B kategorjas vides atļauja, jo uzņēmums jau vairākus gadus nodarbojas ar dažādu produktu ražošanu no otrreizēji pārstrādātas makulatūras. Tomēr dokoments bija jāpapildina ar jaunās, LIFE projekta ietvaros izveidotās, ražošanas līnijas specifikācijām. 

 

Atļauja B Kategorijas piesārņojošai darbībai

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.3).

Tajā lasi par ražošanas līnijas uzstādīšanu, dalību būvniecības nozares izstādēs un tīklošanās pasākumos ar citiem LIFE projektiem, un iepazīsties ar rakstiem par industriālo kaņepi un tās izmantošanu ražošanā. Kā arī noskaties portugāļu televīzijas veidoto video reportāžu par LIFE_PHIPP projektu.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

RAŽOŠANAS LĪNIJA:

PABEIGTA RAŽOŠANAS LĪNIJAS UZSTĀDĪŠANA

Ir noslēdzies prototipa izmēģinājuma ražošanas līnijas uzstādīšanas process un ir uzsākts ražošanas līnijas testēšanas posms.

Ražošanas līnijas uzstādīšanu veica iekārtu ražotājs un piegādātājs SIA ELEKTRO VILKS. Tā tika uzstādīta saskaņā ar ražošanas līnijas konfigurācijas shēmu un tehniskajiem rasējumiem. 

Lasi vairāk

BALTIJAS VALSTU IZSTĀDES:

SIA BALTICFLOC PREZENTĒ LIFE_PHIPP PROJEKTU BALTIJAS VALSTU IZSTĀDĒS

SIA Balticfloc aktīvi piedalījās starpautīskās būvniecības nozares izstādes līdz brīdim, kad izstāžu norisi visā Eiropā pārtrauca Covid19 epitoloģiskie ierobežojumiPēc divu gadu pārtraukuma, starpautiskās būvniecības nozares izstādes ir atsākušas savu darbību. Pirmās izstādes, kurās uzņēmus piedalījās bija būvniecības industrijas izstādes Baltijas valstīs – Latvijā “Māja I 2022” un Lietuvā ‘RESTA 2022”

Lasi vairāk

1 2 3

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.