Jaunumi

Alternatīva makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrāde inovatīvos siltumizolācijas materiālos ar uzlabotu siltumvadītspēju

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.4).

Tajā lasi par inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrādes uzsākšanu, vides atļaujas saņemšanu ražošanas uzsākšanai un Balticfloc komandas viesošanos Latvijas atkritumu poligonos, un iepazīsties ar rakstiem par sliktas kvalitātes makulatūru un papīra atkritumu šķirošanu. Kā arī noskaties video par ražošanas līnijas uzstādīšanas norisi.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

LATVIJAS ATKRITUMU POLIGONI:

Balticfloc

BALTICFLOC APMEKLĒ LATVIJAS ATKRITUMU POLIGONUS

Balticfloc LIFE projekta komada ir apmeklējusi divus Latvijas atkritumu poligonus un iepazinusies ar to darbību un nākotnes plāniem saistībā ar atkritumu apglabāšanu, šķirošanu un atkritumu atkārtotu pārstrādi. ES regulas paredz, ka līdz 2035. gadam Latvijas poligonos drīkstēs apglabāt 10% no visiem sadzīves atkritumiem. Šobrīd Latvijas poligonos tiek apglabāti vidēji 40% no visiem sadzīves atkritumiem.

Lasi vairāk

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLS:

UZSĀKAM SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLA IZSTRĀDES TESTUS

Izmēģinājuma ražošanas līnijas uzstādīšana ir pabeigta un iekārtu drošība pārbaudīta. Līdz ar to ir strauji uzsākta inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrāde vienlaikus testējot ražošanas līnijas procesus. Mērķis ir izveidot produkta optimālo receptūru ar vislabākajām iespējamām tehniskajām īpašībām – blīvumu, siltumvadītspēju, gaisa un skaņas caurlaidību.

Lasi vairāk

VIDES ATĻAUJA:

VALSTS VIDES DIENESTS IZSNIEDZIS VIDES ATĻAUJU RAŽOŠANAS UZSĀKŠANAI

SIA Balticfloc ir saņēmis B kategorijas vides atļauju jaunās izmēģinājuma ražošanas līnijas darbības uzsākšanai. Līdz ar atļaujas saņemšanu ir uzsākata ražošanas līnijas testēšana un inovatīvā siltumizolācijas materiāla izstrādes testi, izstrādājot perfektu produkta receptūru. 

Balticfloc jau pieder B kategorjas vides atļauja, jo uzņēmums jau vairākus gadus nodarbojas ar dažādu produktu ražošanu no otrreizēji pārstrādātas makulatūras. Tomēr dokoments bija jāpapildina ar jaunās, LIFE projekta ietvaros izveidotās, ražošanas līnijas specifikācijām. 

 

Atļauja B Kategorijas piesārņojošai darbībai

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.3).

Tajā lasi par ražošanas līnijas uzstādīšanu, dalību būvniecības nozares izstādēs un tīklošanās pasākumos ar citiem LIFE projektiem, un iepazīsties ar rakstiem par industriālo kaņepi un tās izmantošanu ražošanā. Kā arī noskaties portugāļu televīzijas veidoto video reportāžu par LIFE_PHIPP projektu.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

RAŽOŠANAS LĪNIJA:

PABEIGTA RAŽOŠANAS LĪNIJAS UZSTĀDĪŠANA

Ir noslēdzies prototipa izmēģinājuma ražošanas līnijas uzstādīšanas process un ir uzsākts ražošanas līnijas testēšanas posms.

Ražošanas līnijas uzstādīšanu veica iekārtu ražotājs un piegādātājs SIA ELEKTRO VILKS. Tā tika uzstādīta saskaņā ar ražošanas līnijas konfigurācijas shēmu un tehniskajiem rasējumiem. 

Lasi vairāk

BALTIJAS VALSTU IZSTĀDES:

SIA BALTICFLOC PREZENTĒ LIFE_PHIPP PROJEKTU BALTIJAS VALSTU IZSTĀDĒS

SIA Balticfloc aktīvi piedalījās starpautīskās būvniecības nozares izstādes līdz brīdim, kad izstāžu norisi visā Eiropā pārtrauca Covid19 epitoloģiskie ierobežojumiPēc divu gadu pārtraukuma, starpautiskās būvniecības nozares izstādes ir atsākušas savu darbību. Pirmās izstādes, kurās uzņēmus piedalījās bija būvniecības industrijas izstādes Baltijas valstīs – Latvijā “Māja I 2022” un Lietuvā ‘RESTA 2022”

Lasi vairāk

VIDZEMES INOVĀCIJAS NEDĒLA:

RŪPNIECISKĀ SIMBIOZE INDUSTRIJAS SADARBĪBAS STIPRINĀŠANAI

Vidzemes Inovācijas nedēļas ietvaros norisinājās seminārs, kura laikā klausītāji tika iepazīstināti ar projektu CLEANTECH LATVIA.

Seminārā piedalījās arī uzņēmums Balticfloc ar savu pieredzs stāstu un prezentāciju “ Industriālā simbioze vidzeme, pieredzes stāsts’’. Uzņēmums iepazīstisnāja dalībniekus un klausītājus ar uzņēmuma šobrīd ražoto produkciju, kura tiek ražoti otrreizēji pārstrādājot makulatūru. 

Lasi vairāk

SEMINĀRS:

LIFE PROGRAMMAS AKTUĀLĀS VIDES, DABAS UN KLIMATA TĒMAS

7. aprīlī norisinājās seminārs LIFE projektu rakstītājiem, kurā tika sniegts ieskats LIFE programmas aktuālajās vides, dabas un klimata tēmās. Seminārs ir daļa no pasākumu cikla, ko organizē LIFE Atbalsta vienība ar mērķi palīdzēt projektu pieteicējiem sagatavot sekmīgus projektu pieteikumus.

Semināra laikā uzņēmums Balticfloc dalījās ar savu pieredzes stāstu par uzsākto LIFE projektu LIFE_PHIPP un tā attīstību.

Lasi vairāk

PRESES RELĪZE:

LIFE_PHIPP projekta ietvaros ir izsūtīta preses relīze (Nr.2).

Tajā lasi par LIFE_PHIPP projekta īstenošanas pagarinājumu, ražošanas līnijas uzstādīšanas procesu, publikāciju žurnālā “Bauen+” un iepazīsties ar rakstiem par makulatūras otrreizēju pārstrādi un aprites ekonomikas modeli uzņēmējdarbībā. Kā arī noskaties video, kas izveidots LIFE_PHIPP projekta ietvaros.

Pieraksties, lai saņemtu preses relīzi

 

Atvērt preses relīzi

1 2 3

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.