LIFE PROGRAMMAS AKTUĀLĀS VIDES, DABAS UN KLIMATA TĒMAS

 

 

 

7. aprīlī Zoom tiešsaistes platformā norisinājās seminārs LIFE projektu rakstītājiem, kurā tika sniegts ieskats LIFE programmas aktuālajās vides, dabas un klimata tēmās.

Šis seminārs ir daļa no pasākumu cikla, ko organizē LIFE Atbalsta vienība ar mērķi palīdzēt projektu pieteicējiem sagatavot sekmīgus projektu pieteikumus.

 

Semināra pirmajā daļā pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar prioritātēm un aktuālajām tēmām vides, dabas un klimata jomās. Šī informācija bija noderīga pamatojot projektu aktualitāti tiem projektu rakstītājiem, kuriem jau ir konkrētas idejas, kā arī var kalpoja par iedvesmu tiem, kas vēl apsver projekta potenciālo virzienu.

 

Tika apskatītas tādas tēmas, kā bioloģiskā daudzveidība un tās saglabāšana, klimata pārmaiņas, kas vēljoprojām ir ļoti aktuāla problēma un aprites ekonomikas attīstīšana un ieviešana uzņēmējdarbībā.

 

Semināra otrajā daļā ar savu pieredzi dalījās divu LIFE projektu komandas. LIFE GoodWater integrētā projekta vadītāja Linda Fībiga dalījās ar pieredzi apjomīgā projekta sastādīšanā,  īstenošanā un realizēšanā. Ta bija noderīgi tiem, kas vēlas veidot projektu par dabas aizsardzību un saglabāšanu. Savukārt uzņēmums Balticfloc dalījās ar savu pieredzes stāstu par uzsākto LIFE projektu LIFE_PHIPP un tā realizēšanu no uzņēmējdarbības puses. Tas bija īpaši noderīgi tiem, kuri vēlas veidot un īstenot LIFE projektu no uzņēmējdarbības rakursa.

 

 

Semināra noises programma:

10:00-10:10 – Ievads

10:10-10:35 “Daba un bioloģiskā daudzveidība (Ilona Mendziņa, VARAM)

10:35-11:00 – “Aprites ekonomika un dzīves kvalitāte” 

11:00-11:25“Klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās klimata pārmaiņām” 

11:25-11:50Pieredzes stāsts par LIFE PHIPP projektu  (Zane Sērmaukša, LIFE PHIPP projekta vadītāja)

11:50-12:15 – Pieredzes stāsts par LIFE GoodWater IP projektu (Linda Fībiga LIFE GoodWater IP vadītāja)

12:15-12:30Diskusijas, jautājumi

 

 

Skaties semināra ierakstu: YOUTUBE.COM

 

 

 

 

 

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.