IZMĒĢINĀJUMA RAŽOŠANAS LĪNIJAS ATKLĀŠANAS PASĀKUMS

 

 

2022. gada 24. novembrī  Balticfloc ražotnē Cēsīs norisināsies LIFE Projekta LIFE_PHIPP ietvaros uzstādītās izmēģinājuma ražošanas līnijas “BFtechnology” atklāšanas pasākums un jauna siltumizolācijas materiāla prezentācija.

 

Uz atklāšanas pasākumu pavisam tika ielūgti 100 viesi, bet ne visi varēja ierasties dažādu apsvērumu dēļ. Uz pasākumu tika ielūgti gan esošie Balticfloc sadarbības partneri, gan potenciālie sadarbības partneri. To skaitā bija būvnicības pakalpojumu un būvmateriālu tirzniecības/izplatīšanas pārstāvji. Viesu vidū bija sastopami arī valsts iestāžu pārstāvji no VARAM, VRAA un Cēsu domes. Ieradās arī Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas "ZAAO" un citu uzņēmumu un organizāciju pārstāvji ar ko uzņēmumam Balticfloc ir izveidojušās labas sadarbības attiecības LIFE projekta ietvaros. Ieradās arī viesi no ārvalstīm, kas bija ieradušies Latvijā tiešu uz ražošanas līnijas atklāšanas pasākumu. Atklāšanas pasākums neizpalika arī bez reģionālās preses un televīzijas klātbūtnes.

 

 

Reģionālais laikraksts “DRUVIŅA”

Būvindustrijas portāls “BŪVINŽENIERU SAVIENĪBA”

Reģionālā televīzija “ReTv”

 

Ražošanas līnijas “BFtechnology" atklāšanas pasākums noritēja 4 stundas. Tas sākās ar viesu uzņemšanu stundas garumā Balticfloc ražotnes telpās Cēsīs. Šai laikā viesiem bija iespēja sasveicināties un aprunāties individuāli ar projekta LIFE_PHIPP komandas pārstāvjiem, uzņēmuma Balticfloc vadītājiem un citiem viesiem, baudīt siltos dzērienus un uzkodas, pastāvīgi apskatīt ražotnes telpas, jauno ražošanas līniju un saražotos jaunā siltumizolācijas materiāla paraugus. Viesiem bija iespēja arī apmeklēt un apskatīt, Balticfloc ražotnes teritorijā uzcelto, demonstrācijas māju, kas ir nosiltināta ar LIFE projekta laikā radīto siltumizolācijas materiālu.

 

 

Atklāšanas pasākuma svinīgā programma

  1. Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Valdes priekšsēdētājs - Ražošanas līnijas atklāšnas pasākumu moderātors.
  2. Edžus Cābulis, SIA Balticfloc Valdes priekšsēdētājs - Balticfloc stāsts līdz LIFE projekta ideajai.
  3. Fabio Leone, Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra (Head of Sector, CINEA) -  uzruna un prezentacija "LIFE Programmas atbalsta iespējas uzņēmējdarbā"
  4. Kristīne Āboliņa, Cēsu novada pašvaldība, Aprites ekonomikas un ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas eksperte - uzruna
  5. Ernests Plūmiņš, Biedrības Latvian Hemp Union vadītājs - uzruna un stāsts par industriālo kaņepi
  6. Ēriks Nordens, SIA Balticfloc Tehnoloģiju pārneses vadītājs - pprezentācija "Izmēģinājuma ražošanas līnijas BFtechnology un inovatīvā siltumizolācijas materiāla BFlex"

 

 

Svinīgā atklāšanas daļa tika noslēgta ar  lentas pārgriešanu, oficiāli atklājot izmēģinājuma ražošanas līniju “BFtechnology”.  Šo uzdevumu veica Edžus Cābulis, "Balticfloc" Valdes priekšsēdētājs un Juris Vilciņš "Elektrovilks" Valdes priekšēdētājs.

 

Pēc svinīgās atklāšanas bija iespēja doties apgaitā pa ražotni kopā ar "Balticfloc" Tehnoloģijas pārneses vadītāju Ēriku Nordenu, apskatot ražošanas līniju “BFtechnology” tuvāk un iepazīstoties ar jaunā siltumizolācijas ražošanas procesu.

 

Pasākuma izskaņā viesi saņēma mazas dāvaniņas no uzņēmuma Balticfloc un LIFE atbalsta programmas.

 

Atklāšanas pasākums iezīmē projekta LIFE_PHIPP beigu posmu, bet ne tā beigas. Turpinās darbi pie beidzamām projekta aktivitātem, lai jaunais siltumizolācijas materiāls veiksmīgi nonāktu tirgū un tas būtu konkurētspējīgs ar līdzīgiem siltumizolācijas materiāliem. Kā arī turpināsies darbi pie ražošanas līnijas licences izveides, lai to varētu izplatīt citās Eiropas valstīs pēc projekta beigām, kas būs 2023 gada Jūnijā.

 

 

Vairāk bildes no pasākuma var apskatīt šeit: FACEBOOK.COM

Ieskatu no pasākuma svinīgās daļas var apskatīt videoformātā šeit: FACEBOOK.COM

 

 

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.