IZMĒĢINĀJUMA RAŽOŠANAS LĪNIJAS ATKLĀŠANAS PASĀKUMS

24. novembrī  Balticfloc ražotnē Cēsīs norisināsies LIFE Projekta LIFE_PHIPP ietvaros uzstādītās izmēģinājuma ražošanas līnijas "BFtechnology" atklāšanas pasākums. 

 

Kopā tika ielūgti 100 viesi, bet ne visi varēja ierasties dažādu apsvērumu dēļ. Uz atklāšanas pasākumu bija ielūgti gan esošie Balticfloc sadarbības partneri, gan potenciālie sadarbības partneri. To skaitā bija būvnicības pakalpojumu un būvmateriālu tirzniecības / izplatīšanas pārstāvji. Viesu vidū bija sastopami arī valsts iestāžu pārstāvji no VARAM, VRAA un Cēsu domes. Ieradās arī Vidzemes poligona ZAAO un citu uzņēmumu un organizāciju pārstāvji ar ko Balticfloc ir izveidojušās labas sadarbības attiecības LIFE projekta īstenošanas ietvaros. Ieradās arī viesi no ārvalstīm, kas bija ieradušies Latvijā tiešu uz ražošanas līnijas atklāšanas pasākumu.

Atklāšanas pasākumu apmeklēja arī reģionālā prese un televīzija.

 

Ražošanas līnijas “BFtechnology" atklāšanas pasākums noritēja kopsumma 4st.

Tas sākas ar viesu uzņemšana stundas garumā Balticfloc ražotnes telpās Cēsīs pirms svinīgās atklāšanas daļas. Šai laikā viesiem bija iespēja sasveicināties un aprunāties individuāli ar projekta LIFE_PHIPP komandas pārstāvjiem, uzņēmuma Balticfloc vadītāju un citiem viesiem, baudīt siltos dzērienus un uzkodas, pastāvīgi apskatīt ražotnes telpas, jauno ražošanas līniju un tās saražotos siltumizolācijas materiāla paraugus. Viesiem bija iespēja arī apmeklēt un apskatīt Balticfloc ražotnes teritorijā uzcelto demonstrācijas māju, kas ir nosiltināta ar jauno siltumizolācijas materiālu.

 

 

Atklāšanas pasākuma svinīgā programma

Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Valdes priekšsēdētājs - Ražošanas līnijas atklāšnas pasākumu moderātors.

 

Edžus Cābulis, SIA Balticfloc Valdes priekšsēdētājs - Balticfloc stāsts līdz LIFE projekta ideajai.

Fabio Leone, Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra (Head of Sector, CINEA) -  uzruna un "LIFE Programmas atbalsta iespējas uzņēmējdarbā" prezentācija

Kristīne Āboliņa, Cēsu novada pašvaldība, Aprites ekonomikas un ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas eksperte - uzruna

Ernests Plūmiņš, Biedrības Latvian Hemp Union vadītājs - uzruna un stāsts par industriālo kaņepi

Ēriks Nordens, SIA Balticfloc Tehnoloģiju pārneses vadītājs - "Izmēģinājuma ražošanas līnijas BFtechnology un inovatīvā siltumizolācijas materiāla BFlex" prezentācija

 

 

Atklāšanas pasākuma kulminācaijas brīdī Edžus Cābulis, "Balticfloc" Valdes priekšsēdētājs un Juris Vilciņš "Elektrovilks" Valdes priekšēdētājs svinīgi pārgriezta lenti, oficiāli atklājot izmēģinājuma ražošanas līniju “BFtechnology”.

Pēc svinīgās atklāšanas bija iespēja doties apgaitā pa ražotni kopā ar "Balticfloc" Tehnoloģijas pārneses vadītāju Ēriku Nordenu, apskatot ražošanas līniju “BFtechnology” tuvāk un iepazīstoties ar jaunā siltumizolācijas ražošanas procesu. 

Pasākuma izskaņā viesi saņēma mazas dāvaniņas no Balticfloc un LIFE programmas.

 

 

Atklāšanas pasākums iezīmē projekta LIFE_PHIPP beigu posmu, bet ne tā beigas. Turpinās darbi pie beidzamām projekta aktivitātem, lai jaunais siltumizolācijas materiāls veiksmīgi nonāktu tirgū un tas būtu konkurētspējīgs ar līdzīgiem siltumizolācijas materiāliem. Kā arī turpināsies darbi pie ražošanas līnijas licences, lai to varētu izplatīt citās Eiropas valstīs pēc projekta beigām, kas būs 2023 gada Jūnijā.

 

Vairāk bildes no pasākuma var apskatīt šeit: FACEBOOK.COM

Ieskatu no pasākuma svinīgās daļas var apskatīt videoformātā šeit: FACEBOOK.COM

 

 

 

PROJEKTS “ALTERNATĪVA MAKULATŪRAS ATKRITUMU UN KAŅEPJU ŠĶIEDRAS PĀRSTRĀDE INOVATĪVOS SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLOS AR UZLABOTU SILTUMVADĪTSPĒJU” (LIFE_PHIPP, LIFE17 ENV/LV/000335) TIEK ĪSTENOTS AR EIROPAS SAVIENĪBAS LIFE PROGRAMMAS UN VALSTS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS FINANSIĀLU ATBALSTU.